T.A.Y.F.A. depremzedelerin yanında

T.A.Y.F.A. Toplumsal Afet Yardım Faaliyetleri depremzedelerin yanında

“T.A.Y.F.A. Toplumsal Afet Yardım Faaliyetleri” 11 ilimizde meydana gelen ve kırk binden fazla insanımızın öldüğü, yüz binlerce insanımızın yaralandığı deprem bölgesine yardımlarını hızlıca ulaştırmaya devam ediyor.

Kuruluş amacı, doğal afetler ve deprem gibi durumlarda yasal izinler alınarak gönüllü ve resmi tüm yardım kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına yardımcı olmak olan T.A.Y.F.A ‘ya ayrıca Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı, Dosteli Vakfı, Mas-Sit Matbaacılar Sitesi Matbaacıları, Matbaacılar Derneği ve Oğuz Boyları Derneği her türlü katkıda bulunuyor.

T.A.Y.F.A. Toplumsal Afet Yardım Faaliyetleri
T.A.Y.F.A. Toplumsal Afet Yardım Faaliyetleri depremzedelerin yanında

T.A.Y.F.A. yöneticileri, depremin ikinci gününden itibaren 7 Kamyon, 1 Tır, 1 Panelvan ile muhtelif tıbbi malzeme, giyim, gıda, soba, kömür, hijyen malzemeleri, çeşitli araç ve gereçler, oyuncak gibi çeşitli eşyaları depremzedelere teslim ettiklerini ve bu esnada Kahramanmaraş’ın Merkezi, Göksun ve Pazarcık İlçeleri, Gaziantep Nurdağı, Hatay Merkezi, İskenderun İlçesi ve köyleri, Adıyaman Merkezi ve köylerine giderek depremzedelere yardımcı olmanın vicdani rahatlığı içerisinde olduklarını belirttiler.

Depremzedelere yardımlarının devam edeceğini belirten T.A.Y.F.A. yetkilileri, “Allah ülkemize bir daha böyle acı ve üzücü olaylar göstermesin” dediler.