Dr. Öğr. Üyesi Erol ÜLGEN ziyareti

Dr. Öğr. Üyesi Erol ÜLGEN: Anadolu’nun Üç Güzeli (Yunus Emre, Ahi Evran, Hacı Bektaş Velî’de Buluşma Sempozyumu Bildirileri)

Ahi Kültürünü Arş. ve Eğitim Vakfı‘nın kuruluşu sürecinde büyük emek ve hizmetleri olan, Türk Dili Edebiyatı konusunda sayısız makale ve pek çok eser kaleme almış kıymetli Hocam, Ağabeyim Erol Ülgen Beyefendi’yi görev yeri Yeni Yüzyıl Üniversitesinde ziyaret ettim.

Türk Edebiyatı Vakfı ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin yayımladığı son eseri Anadolu’nun Üç Güzeli (Yunus Emre, Ahi Evran, Hacı Bektaş Velî’de Buluşma Sempozyumu Bildirileri) kitabını imzalı olarak kendisinden teslim aldım. Hocamızla, ilerleyen dönemlerde Ahilik üzerine yapacağı çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduktan sonra, yine aynı üniversitede bulunan sanat tarihi konusunda değerli çalışmaları olan eşi Aygün Ülgen Hanımefendi Hocamızı ve değerli evlatları, özellikle yurtdışında genç yaşına rağmen uluslararası hukuk alanında çok önemli çalışmaları olan Mert Ülgen Beyefendi Kardeşimi de ziyaret ettim.

Nazik kabulleri ve tüm ikramları; en çok da ailece Türk Dünyası’na yapmış oldukları tüm akademik hizmet ve katkılar için kendilerine teşekkür ederim. 🇹🇷🧿🌺🌸💮

Süleyman Demir ( Başkan Yardımcısı – Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı )